game.controller.mouse - en to it_it translation catalogue (13 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Computer Mouse
it_it: Mouse del computer

[ctx: Addon Description]
en: A standard mouse with two buttons and a middle wheel.
it_it: Un mouse standard con due pulsanti e una rotellina centrale.

[ctx: #30000]
en: Computer mouse
it_it: Mouse del computer

[ctx: #30001]
en: Left button
it_it: Tasto sinistro

[ctx: #30002]
en: Right button
it_it: Tasto destro

[ctx: #30003]
en: Midle button
it_it: Tasto centrale

[ctx: #30004]
en: Wheel up
it_it: Ruota su

[ctx: #30005]
en: Wheel down
it_it: Ruota giù

[ctx: #30006]
en: Pointer
it_it: Puntatore

[ctx: #30007]
en: Wheel left
it_it: Ruota a sinistra

[ctx: #30008]
en: Wheel right
it_it: Ruota a destra

[ctx: #30009]
en: Button 4
it_it: Tasto 4

[ctx: #30010]
en: Button 5
it_it: Tasto 5
