game.controller.mouse - en to fr_fr translation catalogue (13 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Computer Mouse
fr_fr: Souris d'ordinateur

[ctx: Addon Description]
en: A standard mouse with two buttons and a middle wheel.
fr_fr: Une souris standard avec deux boutons et une molette centrale.

[ctx: #30000]
en: Computer mouse
fr_fr: Souris d'ordinateur

[ctx: #30001]
en: Left button
fr_fr: Bouton gauche

[ctx: #30002]
en: Right button
fr_fr: Bouton droit

[ctx: #30003]
en: Midle button
fr_fr: Bouton du milieu

[ctx: #30004]
en: Wheel up
fr_fr: Roue vers le haut

[ctx: #30005]
en: Wheel down
fr_fr: Roue vers le bas

[ctx: #30006]
en: Pointer
fr_fr: Pointeur

[ctx: #30007]
en: Wheel left
fr_fr: Roue vers le haut

[ctx: #30008]
en: Wheel right
fr_fr: Roue vers le bas

[ctx: #30009]
en: Button 4
fr_fr: Bouton 4

[ctx: #30010]
en: Button 5
fr_fr: Bouton 5
