game.controller.mouse - en to de_de translation catalogue (13 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Computer Mouse
de_de: Computermaus

[ctx: Addon Description]
en: A standard mouse with two buttons and a middle wheel.
de_de: Eine Standardmaus mit zwei Tasten und einem Mausrad.

[ctx: #30000]
en: Computer mouse
de_de: Computermaus

[ctx: #30001]
en: Left button
de_de: Linke Taste

[ctx: #30002]
en: Right button
de_de: Rechte Taste

[ctx: #30003]
en: Midle button
de_de: Mittlere Taste

[ctx: #30004]
en: Wheel up
de_de: Mausrad auf

[ctx: #30005]
en: Wheel down
de_de: Mausrad runter

[ctx: #30006]
en: Pointer
de_de: Zeiger

[ctx: #30007]
en: Wheel left
de_de: Mausrad links

[ctx: #30008]
en: Wheel right
de_de: Mausrad rechts

[ctx: #30009]
en: Button 4
de_de: Taste 4

[ctx: #30010]
en: Button 5
de_de: Taste 5
