KODI Addons - en to es_mx translation catalogue (46 entries)

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
es_mx: Créditos de imagen: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Keyboard
es_mx: Teclado

[ctx: #30051]
en: Tab
es_mx: Tabulación

[ctx: #30052]
en: Backspace
es_mx: Retroceso

[ctx: #30053]
en: Enter
es_mx: Entrar

[ctx: #30054]
en: Space
es_mx: Espacio

[ctx: #30055]
en: Left Alt
es_mx: Alt Izquierdo

[ctx: #30056]
en: Right Alt
es_mx: Alt Derecho

[ctx: #30057]
en: Left Ctrl
es_mx: Ctrl Izquierdo

[ctx: #30058]
en: Right Ctrl
es_mx: Ctrl Derecho

[ctx: #30059]
en: Left Shift
es_mx: Mayús Derecha

[ctx: #30060]
en: Right Shift
es_mx: Mayús izquierda

[ctx: #30061]
en: Caps Lock
es_mx: Bloq Mayús

[ctx: #30062]
en: Scroll Lock
es_mx: Bloq Despl

[ctx: #30063]
en: Num Lock
es_mx: Bloq Núm

[ctx: #30075]
en: Pause
es_mx: Pausa

[ctx: #30076]
en: Insert
es_mx: Insertar

[ctx: #30077]
en: Home
es_mx: Inicio

[ctx: #30078]
en: Page Up
es_mx: Av Pág

[ctx: #30079]
en: Page Down
es_mx: Re Pág

[ctx: #30080]
en: Delete
es_mx: Suprimir

[ctx: #30081]
en: End
es_mx: Fin

[ctx: #30082]
en: Left
es_mx: Izquierda

[ctx: #30083]
en: Up
es_mx: Arriba

[ctx: #30084]
en: Down
es_mx: Abajo

[ctx: #30085]
en: Right
es_mx: Derecha

[ctx: #30086]
en: Num Pad 1
es_mx: Teclado num 1

[ctx: #30087]
en: Num Pad 2
es_mx: Teclado num 2

[ctx: #30088]
en: Num Pad 3
es_mx: Teclado num 3

[ctx: #30089]
en: Num Pad 4
es_mx: Teclado num 4

[ctx: #30090]
en: Num Pad 5
es_mx: Teclado num 5

[ctx: #30091]
en: Num Pad 6
es_mx: Teclado num 6

[ctx: #30092]
en: Num Pad 7
es_mx: Teclado num 7

[ctx: #30093]
en: Num Pad 8
es_mx: Teclado num 8

[ctx: #30094]
en: Num Pad 9
es_mx: Teclado num 9

[ctx: #30095]
en: Num Pad 0
es_mx: Teclado num 0

[ctx: #30096]
en: Num Pad /
es_mx: Teclado num /

[ctx: #30097]
en: Num Pad *
es_mx: Teclado num *

[ctx: #30098]
en: Num Pad -
es_mx: Teclado num -

[ctx: #30099]
en: Num Pad +
es_mx: Teclado num +

[ctx: #30100]
en: Num Pad Enter
es_mx: Teclado num Entrar

[ctx: #30101]
en: Num Pad .
es_mx: Teclado num .

[ctx: #30106]
en: Left Meta
es_mx: Meta Izquierdo

[ctx: #30107]
en: Right Meta
es_mx: Meta Derecho

[ctx: #30108]
en: Left Super
es_mx: Súper Izquierdo

[ctx: #30109]
en: Right Super
es_mx: Súper Derecho
