KODI Main - en to tr_tr translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
tr_tr: Varsayılan Denetleyici

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
tr_tr: Varsayılan ortam merkezi denetleyicisi, Xbox 360 denetimcisini temel alır.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
tr_tr: Görsel kaynağı: Vikipedi (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
tr_tr: Başlat

[ctx: #30006]
en: Back
tr_tr: Geri

[ctx: #30007]
en: Guide
tr_tr: Rehber

[ctx: #30008]
en: Left Stick
tr_tr: Sol Çubuk

[ctx: #30009]
en: Right Stick
tr_tr: Sağ Çubuk

[ctx: #30010]
en: Up
tr_tr: Yukarı

[ctx: #30011]
en: Down
tr_tr: Aşağı

[ctx: #30012]
en: Right
tr_tr: Sağ

[ctx: #30013]
en: Left
tr_tr: Sol

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
tr_tr: Sol Omuz

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
tr_tr: Sağ Omuz

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
tr_tr: Sol Tetik

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
tr_tr: Sağ Tetik
