KODI Main - en to ru_ru translation catalogue (15 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
ru_ru: Стандартный контроллер

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
ru_ru: Стандартный контроллер, основанный на контроллере Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
ru_ru: Источник изображения: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
ru_ru: Назад

[ctx: #30007]
en: Guide
ru_ru: Гид

[ctx: #30008]
en: Left Stick
ru_ru: Левый стик

[ctx: #30009]
en: Right Stick
ru_ru: Правый стик

[ctx: #30010]
en: Up
ru_ru: Вверх

[ctx: #30011]
en: Down
ru_ru: Вниз

[ctx: #30012]
en: Right
ru_ru: Вправо

[ctx: #30013]
en: Left
ru_ru: Влево

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
ru_ru: Левый бампер

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
ru_ru: Правый бампер

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
ru_ru: Левый триггер

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
ru_ru: Правый триггер
