KODI Main - en to pl_pl translation catalogue (15 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
pl_pl: Kontroler domyślny

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
pl_pl: Domyślny kontroler centrum multimedialnego jest oparty na kontrolerze Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
pl_pl: Pochodzenie obrazu: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
pl_pl: Wstecz

[ctx: #30007]
en: Guide
pl_pl: Przewodnik

[ctx: #30008]
en: Left Stick
pl_pl: Lewy drążek

[ctx: #30009]
en: Right Stick
pl_pl: Prawy drążek

[ctx: #30010]
en: Up
pl_pl: Góra

[ctx: #30011]
en: Down
pl_pl: Dół

[ctx: #30012]
en: Right
pl_pl: Prawo

[ctx: #30013]
en: Left
pl_pl: Lewo

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
pl_pl: Lewy przycisk boczny

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
pl_pl: Prawy przycisk boczny

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
pl_pl: Lewy spust

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
pl_pl: Prawy spust
