KODI Main - en to id_id translation catalogue (15 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
id_id: Kontrol Bawaan

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
id_id: Pengontrol pusat media default didasarkan pada pengontrol Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
id_id: Sumber gambar: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
id_id: Mundur

[ctx: #30007]
en: Guide
id_id: Panduan

[ctx: #30008]
en: Left Stick
id_id: Stik Kiri

[ctx: #30009]
en: Right Stick
id_id: Stik Kanan

[ctx: #30010]
en: Up
id_id: Atas

[ctx: #30011]
en: Down
id_id: Bawah

[ctx: #30012]
en: Right
id_id: Kanan

[ctx: #30013]
en: Left
id_id: Kiri

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
id_id: Bahu Kiri

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
id_id: Bahu Kanan

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
id_id: Trigger Kiri

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
id_id: Trigger Kanan
