KODI Main - en to he_il translation catalogue (17 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
he_il: בקר בררת מחדל

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
he_il: בקר בררת המחדל של מרכז המדיה מבוסס על הבקר של Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
he_il: זכויות על התמונה: ויקיפדיה (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Kodi
he_il: קודי

[ctx: #30005]
en: Start
he_il: התחל

[ctx: #30006]
en: Back
he_il: אחורה

[ctx: #30007]
en: Guide
he_il: מדריך

[ctx: #30008]
en: Left Stick
he_il: סטיק שמאלי

[ctx: #30009]
en: Right Stick
he_il: סטיק ימני

[ctx: #30010]
en: Up
he_il: למעלה

[ctx: #30011]
en: Down
he_il: למטה

[ctx: #30012]
en: Right
he_il: ימין

[ctx: #30013]
en: Left
he_il: שמאל

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
he_il: כתף שמאל

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
he_il: כתף ימין

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
he_il: טריגר שמאל

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
he_il: טריגר ימין
