KODI Main - en to da_dk translation catalogue (14 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
da_dk: Standard controller

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
da_dk: Mediecentrets standardcontroller er baseret på Xbox 360-controlleren.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
da_dk: Kildeangivelse: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
da_dk: Tilbage

[ctx: #30008]
en: Left Stick
da_dk: Venstre stick

[ctx: #30009]
en: Right Stick
da_dk: Højre stick

[ctx: #30010]
en: Up
da_dk: Op

[ctx: #30011]
en: Down
da_dk: Ned

[ctx: #30012]
en: Right
da_dk: Højre

[ctx: #30013]
en: Left
da_dk: Venstre

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
da_dk: Venstre shoulder

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
da_dk: Højre shoulder

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
da_dk: Venstre trigger

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
da_dk: Højre trigger
