KODI Main - en to oc_fr translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
oc_fr: Encodador àudio AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
oc_fr: AAC es un ensem de codecs concebuts per fornir una compression melhora que ço dels MP3, e son de versions melhoradas de MPEG audio.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
oc_fr: Debit

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
oc_fr: Seleccionar qual debit utilizar per l’encodador àudio AAC per la compression àudio.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
oc_fr: {0:d} kbps
