KODI Main - en to id_id translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
id_id: Enkoder Audio AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
id_id: AAC adalah seperangkat codec yang dirancang untuk memberikan kompresi yang lebih baik daripada MP3, dan merupakan versi audio MPEG yang ditingkatkan.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
id_id: Kecepatan bit

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
id_id: Pilih bitrate yang akan digunakan untuk encoder audio AAC untuk kompresi audio.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
id_id: {0:d} kbpd
