KODI Main - en to hr_hr translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
hr_hr: AAC zvučni enkôder

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
hr_hr: AAC je skup kôdeka dizajniranih za omogućavanje bolje kompresije od MP3 formata, te je poboljšana inačica MPEG zvuka.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
hr_hr: Brzina prijenosa

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
hr_hr: Odaberite brzinu prijenosa AAC zvučnog enkôdera za kompresiju zvuka.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
hr_hr: {0:d} kb/s
