KODI Main - en to cs_cz translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
cs_cz: Enkodér zvuku AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
cs_cz: AAC je sada kodeků navržených pro lepší kompresi než MP3 a obsahují zlepšení oproti zvuku MPEG.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
cs_cz: Přenosová rychlost

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
cs_cz: Vyberte přenosovou rychlost pro enkodér zvuku AAC pro kompresi.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
cs_cz: {0:d} kb/s
