KODI Main - en to be_by translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
be_by: Кадавальнік AAC Audio

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
be_by: AAC - набор кодакаў, распрацаваны для забеспячэння сціскання, лепшага за MP3, і ёсць палепшанымі версіямі аўдыё MPEG.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
be_by: Бітрэйт

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
be_by: Абярыце бітрэйт, які трэба выкарыстоўваць для кадавальніка AAC пры сцісканні гуку.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
be_by: {0:d} кб/с
